Marșul pentru viață 2017

Viața parohiei Aprilie 3, 2017

La Iași a avut loc sâmbătă, 25 martie 2017, de marea sărbătoare a Bunei Vestiri, cea de-a VII-a ediţie a „Marşului pentru viaţă”, manifestare din cadrul evenimentelor susținute în luna martie 2017 „luna pentru viaţă“ . Marșul pentru viață s-a desfășurat în peste 280 de orașe din România și Republica Moldova. Tema din acest an a fost «Ajută mama şi copilul! Ei depind de tine». Mesajul este axat pe necesitatea sprijinirii femeilor în criză de sarcină, a femeilor care vor să nască şi sunt în situaţii dificile, ca modalități de prevenire a avortului. Parohia Chiperești a participat și de data aceasta cu 7 copii și tineri însoțiți de către doi adulți, care au purtat afișe cu mesaje edificatoare pentru tema marșului.

Citește alte articole despre: Marsul pentru viata 2017